گروه سنی 5 تا 6.5
در این سن کودکان کاملا مستقل شده‌اند. می‌توانند به تنهایی نیازهایشان را برطرف کرده و در مدت طولانی‌تری با همسالان خود همراه باشند. آن‌ها در بازی خود زندگی کرده و دنیا را تجربه می‌کنند. کودکان در این دوره سنی می‌خواهند خود، دنیای خویشتن را ساخته و ابتکار عمل را بدست گیرند.
در این سن قوه عقلانی و فلسفی کودک، خود را بیشتر از گذشته نشان می دهد. کودک فیلسوف کوچکی است که دائم سوال می‌پرسد و در جستجوی جواب است. تمرین منطقی فکر کردن و درست فکر کردن از آموزش‌های خاص این دوره می‌باشد. در خانه کودک سلاله ساقه، مربیان به صورت مستمر کودکان را به پرسشگری وا می‌دارند و برآنند که از هر کلام کودک برای تقویت مهارت‌های شناختی او سود بجویند.
بچه‌ها بسیاری از احساسات درونی خود را در قالب بازی‌ها، نقاشی و یا کارهای هنریشان بروز می‌دهند. به همین خاطر در کلاس هنر انواع وسایل و امکانات را در اختیارشان قرار می‌دهیم تا با کمک مربی موضوعات و ایده‌های دلخواه خود را در قالب یک کار هنری به اجرا بگذارند.
از نظر متخصصین انرژی کودکان باید به نحو موثری کنترل و هدایت شود. به خصوص با در نظر گرفتن محدودیت‌های زندگی امروزی و فضای کوچک خانه‌ها لازم است کودکان زمانی را با فراغ بال و بدون نگرانی به فعالیت و بازی مشغول بوده و هیجان خود را آزاد کنند. به این منظور برنامه‌ای مجزا برای ورزش و حرکت کودکان در نظر گرفته‌ایم.
در مقابل ضروری است بچه‌ها زمانی را نیز به آرامش و سکوت بپردازند. این موضوع خود موجب ایجاد ذهنی منظم و یکپارچه می‌شود. ذهنی که توانایی ایجاد هماهنگی و هارمونی در زندگی روزمره دارد.
معتقد هستیم آموزش زبان دوم باید در مرحله‌ای آغاز شود که زبان مادری تکمیل شده است تا با تداخل استفاده از دو زبان توسط کودک مواجه نشویم. بنابراین در مجموعه فرهنگی سلاله، آموزش زبان انگلیسی به کودکان از این سن آغاز شده و مربیان ما با طرح ریزی فعالیت هایی شاد و با نشاط، زبان دوم را آموزش می‌دهند. ما معتقدیم که فرایند یادگیری زبان دوم، مانند زبان مادری، باید به طور غیرمستقیم و در متن فعالیت‌های روزمره انجام گیرد.
روش آموزشی و تربیتی مونته سوری با اهدافی مانند افزایش مهارت‌های زندگی، مهارت های حسی،شناخت علمی،مهارت‌های ریاضی و... توسط مربیان آموزش دیده این رویکرد آموزشی صورت می‌گیرد.
 
 

 

کلاس خلق من ( قسمت اول) کلاس خلق من ( قسمت دوم)

کلاس شهر رویایی ( قسمت اول) کلاس شهر رویایی ( قسمت دوم)